Dolní Bousov - Červenský rybník, Valečov, světničky, Píčuv statek,Klamorna, Drábské sv., Krásná vyhlídka, Mužský, Obětní kámen, Branžež, Valečov - 21. 5. 2020
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
- zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

Dolní Bousov - Červenský rybník, Valečov, světničky, Píčuv statek,Klamorna, Drábské sv., Krásná vyhlídka, Mužský, Obětní kámen, Branžež, Valečov - 21. 5. 2020

Popis

Pracovní cestu do Dolního Bousova jsem využil k dalšímu výletu. Karel je trpělivý, chvíli na mě počkal. Okruh kolem Červenského rybníka jsme vzali v protisměru, ale jaké je číslo na info tabuli nás netrápilo. Horší bylo, že jsme si peníze nechali v autě. Lihovar Bousov a podniková prodejna bez peněz nic moc. Ani jsme nevzali za kliku. ☹ Pro rodiny s dětmi na pohled velice příjemný minigolfový areál lákal. Okruh kolem rybníka s krásnými průhledy na vodní hladinu byl super. Lepší mohl být snad jen v případě, že by hejno labutí nebylo na druhém břehu.
Pak jsme se přemístili na parkoviště pod hrad Valečov. Parta turistů důchodců se stejně jako my domnívala, že je hrad zavřený. Opak byl pravdou. Tak příště. Valečovské světničky by asi zasluhovaly více času. Pak přesun krásnou krajinou na bývalý Píčův statek. Nástup směrem na Drábské a pohled zpět z vyhlídky. Klamorna za námi! Tak zpět. Stálo to za to. Jen upozornění – kromě krásných vyhlídek jsou tu „světničky“, musíte ale sestoupit průrvou, nejsou prakticky shora vidět.
Drábské opět zavřené, ale schody k nim s „kabelem“ místo zábradlí dost dobrý. A opět průhledy, které jsme minule neviděl. Krásná vyhlídka tentokrát s otevřenou předzahrádkou. Pohled do jídelního lístku trochu překvapil. Průměrná cena druhého jídla 259,- Kč. Ale kulajda výborná. Když jsem viděl v kuchyni 4 kuchaře, trochu jsme ty ceny pochopil.
Další zastávka – vrch Mužský. Nikdy jsem tam nebyl. Opět krásné výhledy, úplně jiná květena, než kdekoliv po trase. Motýli, jaké už v přírodě nevidíte. Jen se nechtěli fotit.
Opět malovaný kamínek. Tak jsme si to našel a poučit se můžete zde: https://www.facebook.com/groups/517793222206342/ Číslo je PSČ „malíře“.
Cestou dolů jsme objevili v lomu poměrně velkou jeskyni. Asi se tam chodit nemá, ale doporučuji. Pak osada Mužský. Karel byl z infocentra v Bousově vybaven materiály, tak jsme hledali ty největší špeky, nejvzácnější chalupy. Je jich tam dost a stojí za zhlédnutí. A ten nespočet kvetoucích kaštanů na návsi, super.
Kudy dál? Zamířili jsme po modré k Obětnímu kameni na úbočí Smrkovce. Více se můžete dozvědět zde: https://www.hrady.cz/index.php?OID=5494 Po cyklostezce jsme došli do Branžeže, kde jsme se trochu občerstvili. Pak cesta opět hradu Valečov. Cesta přes rozcestí U obrázku.
Stopař si dal na Krásné vyhlídce pauzu, tak je popis trasy z map rozdělený.
M. Porš

Období

Statistiky

  • 205 fotek
  • 0 se líbí

Fototechnika

Huawei MAR-LX1A

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Uzamčené album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album

Komentáře fotek a videí

Levnější už to nebude! 30% sleva BLACK FRIDAY platí na všechny dárky z vašich fotek po zadání kódu: BF2022 v objednávce.
S kódem: BF2022 Akce platí do 4. 12. 2022
Získat slevu
Reklama
Reklama

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
Dolní Bousov - Červenský rybník, Valečov, světničky, Píčuv statek,Klamorna, Drábské sv., Krásná vyhlídka, Mužský, Obětní kámen, Branžež, Valečov - 21. 5. 2020
Komentáře Přidat