Hamr a okolí - 5. 6. 2020
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
Album zobrazuje pouze fotky a videa ( z ). - zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

Hamr a okolí - 5. 6. 2020

Popis

Jak je někdy ošidné dát na předpověď počasí… V Machníně mělo podle Aladina pršet, ale stačilo si zadat Hamr a hned byly vyhlídky růžovější… Auto jsme nechali na „centrálním“ parkovišti a po hrázi rybníka se vydali po zelené značce. Labutě se moc kámošit nechtěly. Pamětníci zavzpomínali na ruskou pláž a kemp. Ten postupně nahrazují chaty trochu větších rozměrů i ceny. Karla to štvalo, ale to je život. Pár chatiček zůstalo zde: https://mapy.cz/s/nujahohuze Kdo bez toho nemůže být, stále zde má možnost.
U odbočky pod Děvínem jsme se dali vpravo, cestou (ve finále poměrně strmá) jsme vystoupali na Hamerský Špičák (Ostrý). Výhledy nic moc, kolem dokola zbytky původního okopu. Pokud bychom chtěli pokračovat terénem na Děvínskou věž a Schachtenstein, už bychom asi nic jiného nedali. Tak zpátky (nejkratší cestou) pod Děvín. Slabším povahám doporučuji vrátit se stejnou cestou, jako jsme šli nahoru. Kousek nad odbočkou jsem byl upozorněn na krásné kořeny buku ve stráni. Buky miluji, tak jsem k nim povylezl. Kromě kořenů tam byl i původně pokojíček ve skále. Už jsem se nevracel. Pozdravil jsem se s dřevěným psem, strážcem hradu. Podél skály jsem vylezl až na Děvín. Opět doporučení – slabší povahy – jděte po značce. Díky „zkratce“ jsem byl nahoře brzy a z druhé strany. Vylezl jsem si na ostroh na západní straně, za výhled to stálo! Ale přechod k němu je poměrně úzký a na obou stranách sráz. Děvín, i když jsem tam kdysi už byl, mě překvapil svou rozlehlostí.
Kromě kytiček, kořenů a buků, jsem zjistil, že se mi líbí průhledy. Dírou mezi kořeny, dírou ve skále, oknem ve zřícenině… Cestou dolů ještě přírodní divadlo. A nápisy. Mladí už azbuku neznají, pro nás starší je to memento. Nezapomínejme!
Pod Děvínem altán a plastická mapa. Plus pískovcové lavice a socha. Hezké.
Odbočku ze silnice po zelené jsme minuli, není nad to, chodit s profesionálním značkařem. Ale otevřely se nám výhledy, o které bychom jinak přišly. Jaké? Na Široký kámen. To je tedy „kus šutru“. Točili jsme se kolem něj dost dlouho.
Skalní divadlo má s divadlem společný jen název. A asi tvar při pohledu shora. Ale paráda. Včelu hedvábnici jsem nezahlédl, její dílo ano. Voštin bylo dost, solné výkvěty také. Ale co mě fascinovalo, byly železité klády a reliéfy. Krásné. A skoro jak umělé… Vyhlídku u Divadla jsme minuli, šli jsme mezi skalami, tak nemohu hodnotit. Ale o kus dál stopy lesního požáru byly vidět jasně. Nic veselého… A „hluboká orba“ do prasat.
Na Sochorově křižovatce opět „altán“ s reliéfní plastikou. Pak už cesta na Stohánek. Mimochodem – skoro celou cestu jsme šli po připravené trase pro sobotní běžecký závod. Pod Stohánkem kontrola včetně snímačů čipů závodníků… Kolem Stohánku jsem jel na kole x-krát. Ale nahoře jsem nikdy nebyl. To mě znovu utvrdilo v tom, že pokud výlet na kole, tak se zastávkami. Nejen honit kilometry a kochat se tím, co je těsně u cesty. Nebo ještě lépe pěšmo.
Kromě květeny a výhledů vůkol opět Ještěd a moje další úchylka. Mohu ho ze všech stran a vždy mě přitahuje… A borůvky… A mravkolev, tedy jeho pastičky. Ještě že máme načteného Ferdu mravence.
Cestou zpět na Hamr liz pro vysokou. To je ten vyřezaný špalek, ve kterém je kamenná sůl, pokud to někdo nezná. A kámen jak z jiných světů. Asi nějaká houba, ale zajímavé.
Závěr akce a „vyhodnocení“ proběhlo na hřišti TJ Jiskra Machnín, kde jsme se dočkali nejen gólů, ale i deště.
Šťastnou cestu, pokud se necháte inspirovat!

Období

červen 2020

Statistiky

  • 166 fotek
  • - zobrazení
  • 1 se líbí

Fototechnika

Huawei MAR-LX1A

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Zakódované album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
Zaváděcí sleva 50 % na Retro fotky - populární fotky s rámečkem.
S kódem: Retro50 Akce platí do 30. 9. 2021
Získat slevu
Reklama
Reklama

Další alba autora

Podobná alba

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí...

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout
znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIP Změny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotkuvideo tak objeví více lidí.
Hamr a okolí - 5. 6. 2020
Komentáře Přidat